top of page
Sansevieria trifasciata 'Moonshine'

Sansevieria trifasciata 'Moonshine'

18,60 €Price

Stupeň náročnosti ●

 

∘ Sansevieria, známejšia ako “Svokrin jazyk” alebo Snake plant (eng.) je sukulentná rastlina, ktorá patrí k jedným z najmenej náročných izboviek. Vďaka svojim pevným, dlhým listom v ktorých si vytvára zásobáreň vody prežije aj týždne zanedbanej zálievky. Domov si nájde v každom byte alebo kancelárii.

Sansevieria 'Moonshine' má jedinečné strieborno-šedozelené listy s jemnými pruhmi a tmavozelenými okrajmi. Pokiaľ je rastlina dlhodobo vystavovaná tienistému stanovisku, listy časom stmavnú.

 

∘ Sansevieria má v obľube stále vyššiu izbovú teplotu v rozmedzí medzi 18 a 27°C. Páčiť sa jej bude ako svetlé stanovisko tak tmavšie miesto bez priameho slnka. Pokiaľ jej doprajeme dostatok svetla, rastlinka bude rýchlejšie rásť a jej sfarbenie bude výraznejšie.

 

∘ Rastlinke bude vyhovovať skôr mierna zálievka, ktorú prispôsobíme umiestneniu aj ročnému obdobiu. V období jar/leto zalievame výdatne približne raz za 10 dní. V období jeseň/zima zalievame max. raz za mesiac. Vyhýbame sa stálemu premokreniu substrátu a medzi jednotlivými zálievkami je lepšie nechať substrát úplne preschnúť. 

 

∘ Hnojíme raz za mesiac v období rastu ( jar a leto) zriedeným hnojivom na izbové rastliny.

 

priemer: 13 cm, výška: 45-50 cm

*menšie praskliny alebo zádery na listoch sú prirodzeného, kozmetického charakteru a nejedná sa o vadu rastliny. 

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči