Pilea peperomioides 'Mojito'

Pilea peperomioides 'Mojito'

€47.90Price

Stupeň náročnosti ●

 

Pilea je stálozelená rastlina z čeľade Urticaceae pochádzajúca z oblasti južnej Číny. Dospelá rastlinka dorastá až do 30 cm na výšku aj na šírku a vyznačuje sa guľatými, tmavo zelenými plochými listami na dlhej stonke. Dokonalé guľaté listy pripomínajú peniažky či palacinky, je preto tiež známa ako tzv. “Chinese money plant” alebo “Pancake plant” (eng.).

Kultivar 'Mojito' je variegatná forma jej "klasickej" zelenej sestry a jedná sa o zberateľskú raritu, ktorú vlastní vo svojich rastlinných kolekciách iba málokto. Vyznačuje sa rovnakými guľatými, tmavo zelenými plochými listami, ktoré sú však navyše zdobené zaujímavým svetlozeleným fŕkaním.

 

Pilea má v obľube normálnu izbovú teplotu. Ideálna teplota na prezimovanie je 10°C. Obľubovať bude svetlejšie stanovisko bez priameho slnka.

 

Rastlinka má rada pravideľnú zálievku, je však nutné vyhnúť sa stálemu premokreniu substrátu. Medzi jednotlivými zálievkami je preto lepšie nechať substrát čiastočne preschnúť. Behom obdobia rastu ju zalievame výdatne, v zime zálievku obmedzíme.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu ( jar a leto) tekutým hnojivom na izbové rastliny alebo použijeme hnojivé tyčinky.

 

priemer: 11 cm, výška: 20 cm 

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči