Monstera deliciosa M

Monstera deliciosa M

€29.50Price

Stupeň náročnosti ●

 

∘ Monstera je rod rastlín z bohatej čeľade Aracae, ktorý pochádza z tropických častí Ameriky a zahŕňa asi 40 rôznych druhov rastlín. Monstera skvostná alebo inak Swiss Cheese Plant (eng.) je v podstate mohutná liana dorastajúca od 2 do 30 metrov, ktorá sa v posledných desaťročiach stala jednou z najobľúbenejších izbových rastlín. Pre rastlinu sú charakteristické veľké listy s dierovaním, rovnako ako pre väčinu druhov z rodu, napr. Monstera adansonii. Monstera vo svojom prirodzenom prostredí kvitne a plodí. Jej plody sú dokonca považované za delikatesu. Od ich vynikajúcej chuti je preto odvodený aj jej vedecký druhový názov "deliciosa", teda lahodná.

 

∘ Monstera je vhodná do svetlých, teplých interiérov s vyššou vzdušnou vlhkosťou.


∘ Zalievame pravidelne, približne jeden krát za týždeň a to vždy až vtedy, keď vrchná vrstva substrátu čiastočne vyschne. Hnednutie a schnutie okrajov listov zvyčajne spôsobuje nedostatočná zálievka alebo nevhodné zloženie substrátu. Žltnutie listov, často s čiernymi okrajmi alebo ich pokrútenie spôsobuje premokrená pôda zväčša v kombinácii s prechladnutím.

∘ Pre rastlinu je vhodné pravidelné prihnojovanie. V období rastu (jar a leto ) hnojíme každé dva týždne,v zimnom období len sporadicky.


Pozor! Všetky áronovité rastliny obsahujú vo väčšom či menšom množstve jedovaté alkaloidy, ktoré môžu spôsobiť podráždenie kože či zažívacieho traktu pre mačky, psy a ľudí. Plody sú pre človeka jedlé.

 

priemer: 17 cm,  výška: 60cm

*hlinený črepník nieje súčasťou produktu

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči