Ficus lyrata XL

Ficus lyrata XL

€320.00Price

Stupeň náročnosti ●

 

Ficus lyrata alebo aj Fiddle Leaf Fig (eng.) je druh figovníka pochádzajúceho z trópov západnej Afriky. Vo svojom prirodzenom prostredí rastie figovník aj do výšky 15 metrov, ale rastlinky pestované v interiéri dosahujú omnoho menších rozmerov. Pri správnej starostlivosti však môžu dorásť aj do dvoj až troj metrovej výšky. Pre rastlinku sú charakteristické veľké listy husľového tvaru svetlozelenej farby s výraznou žilnatinou.

 

Fikus je vhodný do svetlých, teplých interiérov so suchším ovzduším. Poteší sa aj stanovisku s priamim slnečným svetlom.

 

Fikus lyrata je citlivý na teplotné a svetelné zmeny, takže konzistentnosť je pri jeho pestovaní kľúčová. Teplota v lete bude rastlinke vyhovovať okolo 25 °C, v noci by nemala klesnúť pod 18 °C. Teplotu v zime udržiavame medzi 18-20 °C.

 

Fikus zalievame vždy až vtedy, keď substrát čiastočne vyschne. V zime (najmä ak je rastlina umiestnená v chladnejšom prostredí) zálievku obmedzíme. Žltnutie, hnednutie a schnutie okrajov listov spôsobuje premokrená pôda alebo nevhodné zloženie substrátu.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu ( jar a leto) nariedeným hnojivom na izbové rastliny.

 

priemer: 30 cm, výška: asi 180 cm