Ficus elastica 'Belize' S

Ficus elastica 'Belize' S

€12.00Price

Stupeň náročnosti ●

 

Figovník alebo fikus je rod rastlín z čeľade Moraceae, do ktorého patrí viac než 800 druhov tropických a subtropických drevín. Jedná sa o vyšľachtenú, variegatnú odrodu rastliny s krémovo žltými až ružovými okrajmi na veľkých kožovitých listoch.

 

Fikus je vhodný do svetlých, teplých interiérov so suchším ovzduším, neznáša však priame poludňajšie slnečné žiarenie a prievan. Najlepšie sa mu bude dariť v blízkosti západného alebo severného okna.

 

Fikus ´Belize´ je citlivý na teplotné a svetelné zmeny, takže konzistentnosť je pri jeho pestovaní kľúčová. Teplota v lete bude rastlinke vyhovovať okolo 25 °C, v noci by nemala klesnúť pod 18 °C. Teplotu v zime udržiavame medzi 18-20 °C.

 

Fikus zalievame vždy až vtedy, keď substrát čiastočne vyschne. V zime (najmä ak je rastlina umiestnená v chladnejšom prostredí) zálievku obmedzíme. Povädnuté listy sú jednoduchým ukazovateľom toho, že je potrebné rastlinku poliať. Žltnutie, hnednutie a schnutie okrajov listov spôsobuje premokrená pôda alebo nevhodné zloženie substrátu.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu ( jar a leto) nariedeným hnojivom na izbové rastliny.

 

priemer: 12cm, výška cca: 35cm

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči