Ficus benghalensis

Ficus benghalensis

€19.00Price

Stupeň náročnosti ●

 

Figovník bengálsky alebo banyan je druh figovníka pochádzajúceho z trópov Indie a Pakistanu. V hinduistickej mytológii je známi ako „strom splnených prianí“ a v Indii je posvätný. Vo svojom prirodzenom prostredí rastie figovník ako lianovitý strom, ktorý dorastá aj do 30 metrovej výšky. Rastlinky pestované v interiéri však dosahujú omnoho menších rozmerov, no pri správnej starostlivosti môžu dorásť aj do dvoj až troj metrovej výšky. Pre rastlinku sú charakteristické veľké listy svetlozelenej farby s výraznou žilnatinou.

 

Fikus je vhodný do svetlých, teplých interiérov so suchším ovzduším. Poteší sa aj stanovisku s priamim slnečným svetlom.

 

Teplota v lete bude rastlinke vyhovovať okolo 25 °C, v noci by nemala klesnúť pod 18 °C. Teplotu v zime udržiavame medzi 18-20 °C.

 

Fikus zalievame vždy až vtedy, keď substrát čiastočne vyschne. V zime (najmä ak je rastlina umiestnená v chladnejšom prostredí) zálievku obmedzíme. Žltnutie, hnednutie a schnutie okrajov listov spôsobuje premokrená pôda alebo nevhodné zloženie substrátu.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu ( jar a leto) nariedeným hnojivom na izbové rastliny.

 

priemer: 13,5cm, výška: 40cm (vrátane kvetináča)

 

*hlinený črepník nieje súčasťou produktu