Epipremnum aureum 'Neon' S

Epipremnum aureum 'Neon' S

€10.90Price

Stupeň náročnosti ●

 

Epipremnum je rod rastlín z bohatej čeľade Araceae, ktorý je rozšírený prevažne v oblastiach juhovýchodnej Ázie a Austrálie. V prirodzenom prostredí sa jedná o mohutné liany, často zamieňané s príbuznými rodmi Scindapsus alebo Pothos. Navzdory tomu, že bol potosovec zaradený do rodu Epipremnum už v 60. rokoch 20. storočia, stále sa bežne stretneme so starým názvom potos, ktorý vyplýva z pôvodného nesprávneho taxonomického zaradenia z roku 1880 ako Pothos aureus. Väčšina bežne pestovaných druhov a kultivarov sa vyznačuje svetlo zelenými listami pokrytými najčastejšie žltým alebo bielym panašovaním. Epipremnum aureum 'Neon' je neobvyklý kultivar potosovca s výraznými neónovo žltými listami s nádychom limetkovej zelenej.

 

Pre svoj rýchly rast a schopnosť efektívne čistiť vzduch od škodlivín ako je formaldehyd, patria tieto rastliny medzi najobľúbenejšie a najodolnejšie tropické rastliny do bytov a kancelárií. 

 

Potosovec nie je náročný na pestovanie. Má v obľube miernu izbovú teplotu a vyššiu vzdušnú vlhkosť. Dariť sa mu bude na svetlom až tienistom stanovisku bez priameho slnečného svetla. Zalievame vždy až vtedy, keď substrát čiastočne vyschne. 

 

Hnojíme pravidelne v období rastu (jar a leto) nariedeným hnojivom na izbové rastliny.

 

priemer: 12cm, dĺžka asi: 15 cm 

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči