Hrebeňovka, Ctenanthe burle marxii Amabilis

Hrebeňovka, Ctenanthe burle marxii Amabilis

€17.40Price

Stupeň náročnosti ●

Pet friendly

 

Ctenanthe, známa tiež ako “modlivka”, je druh kvitnúcej podrastovej rastliny z čeľade Marantaceae, ktorá pochádza z tropických pralesov Južnej Ameriky. Jedná sa o menej známu "sestru" obľúbenej izbovky Maranta s rovnako nápadnou kresbou oválnych listov, ktoré sa na noc dvíhajú do vzpriamenej polohy ako ruky k modlitbe.  

 

obyčajne známy ako modlitebná rastlina rybej kosti, je druh rastlín z rodu Ctenanthe pochádzajúci z Brazílie. [1] Bežný názov je odvodený od striedajúcich sa vzorov pruhov na oválnych bledozelených listoch. Podobne ako iné rastliny v čeľade Marantaceae má tiež sklon zatvárať svoje listy v noci, preto sa tiež nazýva „modlitebná rastlina“ ako je Maranta leuconeura. Rastie dobre ako forma tropického pôdneho pokryvu, často v tieni

 

Ctenanthe má v obľube stále vyššiu izbovú teplotu v rozmedzí medzi 16 a 23 °C a vyššiu vzdušnú vlhkosť, ktorá je vzhľadom na jej pôvod prirodzená. Obľubovať bude stanovisko bez priameho slnka, tj. svetlý polotieň (nie úplná tma).

 

Rastlinka má rada stále mierne vlhký substrát a zvyšovanie vzdušnej vlhkosti rosením jej určite len prospeje, aj keď nie je úplne nevyhnutné. Behom obdobia rastu ju zalievame výdatne, aj dvakrát za týždeň, v zime zálievku obmedzíme.

 

V období rastu (jar a leto) hnojíme pravidelne raz za dva týždne nariedeným hnojivom na izbové rastliny.

 

priemer: 12cm, výška: 30cm 

*hlinený črepník nieje súčasťou produktu

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči