Caladium bicolor 'Miss Muffet' S

Caladium bicolor 'Miss Muffet' S

€21.30Price

Stupeň náročnosti ●●●

 

Caladium je rod rastlín z bohatej čeľade Araceae, ktorý rastie prevažne v tropických častiach južnej Ameriky. Kaládium je príbuzné s rodmi Alocasia, Colocasia a Xanthosoma a preto ho často nájdeme aj pod spoločným názvom elephant ear (eng.) Kaládiá rastú najčastiejšie na brehoch riek a jazier a vo vlhkých pásmach krajiny. V kultúre sa bežne stretávame s niekoľkými druhmi týchto okrasných rastlín, ktoré sú obľúbené pre ich veľké, pestrofarebné listy. 

 

Kaládiá sa potešia slnečnému stanovisku bez priameho slnka, vyššej vzdušnej vlhkosti a výdatnej zálievke. Najlepšie sa im bude dariť na výslnnom okne alebo v teplom átriu, pred priamim slnkom len trochu tienime.

Čo sa týka zálievky, dbáme o to, aby substrát medzi opätovným zaliatím preschol zvrchu iba mierne, koreňový bal by však nemal nikdy vyschnúť úplne! Rastlinka bude dobre fungovať v kvetináči s dobrou drenážou v interiéri aj exteriéri.

 

POZOR!

Súčasťou životného cyklu kaládií je obdobie vegetačného pokoja (dormancia), začínajúce na jeseň a končiace koncom zimy. Akonáhle začnú rastline na jeseň žltnúť a zasychať listy, postupne znižujeme zálievku. Hneď ako rastlina úplne povädne, odrežeme zvyšné listy nožom a kvetináč uložíme na prezimovanie na tmavšie a chladnejšie miesto s teplotou okolo 15 stupňov. Kaládium má totiž v pôde podzemky a ak teda rastlina zaschne, určite ju nevyhadzujte von. Po uplynutí vegetačného pokoja rastlina opäť vyženie nové listy.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu (jar a leto) granulovaným hnojivom bez vyššieho obsahu dusíka, ktorý spôsobuje zozelenanie listov.

 

priemer: 8.5 cm, výška: cca 20cm