Banánovník, Musa acuminata 'Dwarf Cavendish' L

Banánovník, Musa acuminata 'Dwarf Cavendish' L

€41.99Price

Stupeň náročnosti ●●
Pet friendly

 

Musa je rod bylín z čeľade Musaceae, ktorý zahŕňa skoro sto rôznych druhov rastlín ako sú zakrpatené druhy veľké len niekoľko desiatok centimetrov, tak aj zástupcov vyšších, až niekoľko metrových “stromov”. Ich vlasťou je predovšetkým tropická Ázia a Tichomorie. Musa alebo inak banánovník u nás zdomácnel aj ako zaujímavá izbová rastlina. Najčastejšie sa u nás pestujú zakrpatené a okrasné hybridy, ktoré dorastajú sotva 1,5 metrovej výšky. 

 

Banánovníky si vyžadujú kvalitnú, na živiny bohatú pôdu, výdatnú zálievku a dostatočne veľký kvetináč s drenážou. Rastú veľmi rýchlo a v dobrých podmienkach kvitnú po roku či dvoch. Najlepšie prosperujú v svetlých interiéroch s vyššou vzdušnou vlhkosťou a uvítajú aj letnenie. 

Pri pestovaní banánovníka treba s listami zaobchádzať jemne, vzhľadom na to, že majú tendenciu rýchlo sa lámať. Je vhodné ich rosiť a zbavovať prachu jemným utieraním vlhkou handričkou- chemickým leskom na listy sa radšej vyhnite. Pravidelným sprchovaním, rosením mäkkou vodou a utieraním listov sa najlepšie vyhnete prítomnosti škodcov (napr. strapky alebo pavúkový roztoč), ktoré banánovníky často v inetriéroch napádajú. Aj keď banánovník nemožno označiť za rastlinu chúlostivú na choroby, treba si dávať pozor na jeho prehnojovanie či preliatie. Banán je rastlina milujúca vlhkosť, preto zalievame hneď ako vrchná vrstva substrátu preschne. Je však veľmi dôležité zabezpečiť, aby sa vlhkosť nezadržiavala v koreňoch, čo môže viesť k žltnutiu listov a hnilobe.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu (jar a leto) nariedeným hnojivom na izbové rastliny a presádzame každú sezónu do kvalitného substrátu.

 

priemer: 21 cm, výška: 90 cm 

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči 

*zárezy v listoch sú prirodzenou súčasťou rastliny