top of page
Alocasia 'Silver Dragon'

Alocasia 'Silver Dragon'

19,90 €Price

Stupeň náročnosti ●●

 

Alocasia je rod rastlín z bohatej čeľade Araceae, ktoré pochádzajú z tropických a subtropických oblastí Ázie až po východnú Austráliu. Niektoré druhy sa však pestujú v trópoch celého sveta ako úžitkové i okrasné rastliny. Alokázie sú príbuzné s rodmi Colocasia, Xanthosoma a Caladium a preto ich často nájdeme aj pod spoločným názvom elephant ear (eng.) Tieto čoraz obľúbenejšie izbové rastliny sa vyznačujú veľkými listami kopijovitého, srdcovitého alebo štítovitého tvaru často pestro zdobené alebo s kovovým či zamatovým leskom. Dorastajú sotva od polmetrovej výšky až po trojmetrové giganty. 

 

Alokáziám bude vyhovovať mierne svetlé až svetlé stanovisko bez priameho slnečného svetla. Prosperovať budú v teplých interiéroch s vyššou vzdušnou vlhkosťou.

 

Rastlinka má rada častú zálievku, stále mierne vlhký substrát a zvyšovanie vzdušnej vlhkosti rosením jej určite len prospeje, aj keď nie je úplne nevyhnutné. Pozor však na vodu stojacu v podmiske, pretože alokázie sú náchylné na rýchle zahnívanie koreňov. Potešia sa preto vzdušnému substrátu s dobrou drenážou.

 

Hnojíme pravidelne v období rastu (jar a leto) granulovaným alebo nariedeným hnojivom na izbové rastli

 

priemer: 10 cm , výška cca: 25cm 

*rastlinu obdržíte v základnom plastovom kvetináči